arkaplan

Takip Ettiğim Bloglar

4 sene önce

Her site yazarı gibi benimde sıklıkla takip ettiğim bloglar var arkadaşlar.Genellikle kişisel blogları takip etmekle beraber , bazı teknoloji bloglarını da takip ediyorum.Daha önce de Blogları takip etmekten korkmayın adlı yazımda da bahsettiğim üzere birçok blogu takip ediyordum ve yine aynı yazıda sizlerinde ilgi alanlarınıza uygun bloglar takip etmeniz gerektiğini belirtiyordum.Şunu da unutmayalım ki bir blogu ayakta tutan onun takipçileridir , ziyaretçiler alacağını alır bir daha sitenize geri gelmez ama takipçiler sitelere düzenli olarak girerler.Zaten iki blog arasında gerek Alexa gerekse Google istatistiklerine baktığımız da genellikle takipçi sayısı fazla olan blogların istatistiklerinin daha iyi olduğunu görürüz.Neyse konu biraz saptı gibi , şimdi asıl konumuza gelelim.

Yukarıda linki geçen yazıyı yazdığımda bazı arkadaşlar bana hangi blogları takip ettiğimi sorarak tavsiye istediler , ben de hem o arkadaşlarımıza hem de sizlere tavsiye amacıyla takip ettiğim blogların listesini aşağıda paylaşıyorum.İlgi alanım olarak kişisel bloglar liste de ağırlıklı olarak yer alıyor ancak yine de birkaç teknoloji blogunu da arada görebilirsiniz.Aslında aşağıda gördüğünüz liste çok daha uzundu fakat okulların açılması ile beraber birçok blog ya kapandığı için ya da artık yazmayı bıraktığı için listemden çıktı , artık sadece aşağıda ki blogları takip ediyorum.

REKLAM

Takip Ettiğim Bloglar

Arkadaşlar son olarak sizlerden bir şey isteyeceğim.Takip edilebileceğini düşündüğünüz liste de yer almayan blog önerilerinizi belirtirseniz sevinirim , bu aralar takip edebileceğim pek fazla blog bulamıyorum.Kendi siteleriniz de olsa önerilerinizi bekliyorum.Ama önereceğiniz siteler en fazla hafta da bir güncelleniyor olursa sevinirim :)

Yorumlar (30)

 1. Uğur Sağlam diyor ki:

  Çoğu benimde takibimde :) Bu arada Huysuz’u kişisel yapacağım iyice ısınacaksın :) Yalnız bir sorun var alan ve bandwith hepsi sınırı doldu istemesem geliyor ziyaretçi istesem gelmez :D Bu arada takip için hangi aracı kullanıyorsun ?

  • Burak İşci diyor ki:

   Kişisel olunca daha da iyi olur gibi geliyor :) Araç olarak Chorome tarayıcında “RSS Feed Reader” adlı eklentiyi kullanıyorum takip ettiğim sitelere herhangi bir yazı eklendiğinde uyarı veriyor bu eklentinin kullanımını ilerleyen günlerde ayrıntılı olarak anlatacağım…

   • Uğur Sağlam diyor ki:

    Bende onu kullanıyorum :) Yeni keşfettim belki senden önce yazarım :) Güzel eklenti

    • Burak İşci diyor ki:

     Uzun zamandır anlatmayı düşünüyorum da video ders hazırlamak için sesin düzgün olması lazım biraz , bende zaten ses yok bir de hastayım kimse ne dediğimi anlamaz diye daha video çekmedim iyileşince çekeceğim :)

 2. Taner Aksoy diyor ki:

  Sağolasın Burakcım benide takip ediyormuşsun bende elimden geldiğince senin siteye uğruyorum :)

 3. Hayalcin diyor ki:

  Listede benim blog yok olmadı ama bu işte :D

 4. Hayalcin diyor ki:

  Benim feedler kapalı ama nasıl alcanki feed listesine :D

 5. Engin diyor ki:

  Takip Ettiğin Sitelerin Bazılarını Bilmiyordum Kaliteli Siteler :) Senin Sitende iyi :)

 6. Hakkı diyor ki:

  Forum Olarak Takip Ettiginiz Siteler Varmı? Webmaster forumları dısında :)

 7. Bipixel.net diyor ki:

  Takip edilmek güzel bir duygu burak teşşekkürler :). Bende senin siteni takip etmekteyim . Güzel ve emek veriyorsun sitene.

 8. Daktilograf diyor ki:

  Son aylardaki karışık durumumdan dolayı artık bilgisara bile zar zor giriyorum. O zamanlarda da, tüm bloglara bakamıyorum. Yüzeysel olarak okuyup geçiyorum. Bu yazıyı da, epey geç farkettim gerçekten özür dilerim. Bu yüzden her gün olmasa da her hafta ziyaret ettiğim bir blog yazarının, beni takip etmesi hoşuma gitti. Teşekkür ederim.

 9. zeritte diyor ki:

  RSS Feed Reader eklentisini sizden duydum, harika bir şeymiş teşekkürler. Listeme de aldım sizi.

 10. depresan diyor ki:

  beni takip edebilirsin :P

 11. depresan diyor ki:

  http://www.depresan.net/feed e üye olursan tarayıcından son yazıları okuyabilirsin

 12. Mesut Dursun diyor ki:

  Öyle olsun Burak yazdım bunu bir kenara. :D

 13. Ali Akan diyor ki:

  Bak bu olmadı işte burak :) http://www.webkrali.net bu bloguda ziyaret et eminim diğer bloglar gibi bunada bağımlı olacaksın :)

 14. murat diyor ki:

  Paylaşım için teşekkürler.