Burakisci.com 3 Yaşında

10 yıl önce

Zaman ne çabuk geçiyor değil mi? Daha bir yıl önce yazdığım şu yazıyı hatırlıyorum da insan gerçekten zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor. Tam 3 yıl önce bir sonbahar günü o uzun uğraşlar sonucu bir postaneden para yatırmayı başararak bu blog yayın hayatına başlamıştı (hala o işlemin makbuzunu saklarım ) . 3 yıl içerisinde bu blogda çok şeyler değişti, blogu takip edenler bilirler henüz hiçbir şey bilmeyen bir acemi iken şuan da artık WordPress ve SEO konularında profesyonelleşmiş birisi haline geldim.

Geçtiğimiz yıldan bu zamana kadar blogda fazla yazı yayınlayamadım biliyorum ancak bunun geçerli bir sebebi vardı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl LYS ve YGS sınavları dolayısıyla internete bir dönem girmemiştim, ancak siz değerli takipçilerim sayesinde burakisci.com hiçbir zaman popülerliğini kaybetmedi, her geçen gün biraz daha büyümeye devam etti. Bugün bu yazıyı yeni bir tema ile beraber yayınlamayı düşünüyordum ancak üniversite kayıt işlemleri, İngilizce sınavı filan derken fazla vaktim kalmadığından ne yazık ki temayı bugüne yetiştiremedim. İnşallah birkaç gün içerisinde daha minimal ve soluk renkli bir temaya geçiş yapacağım. Bu arada geçtiğimiz yıl çalışarak geçirdiğim dönemin meyvelerini de Yıldız Teknik Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliğini kazanarak topladım diyebilirim :)

Her geçen gün büyümeye devam eden burakisci.com bugün itibariyle yayınlanmış 300 makale ve 3600 yorum vede hergün gelen yüzlerce spam yorumla beraber büyümeye devam ediyor. Blogumun bu yıl verdiğim aradan dolayı bu kadar ileri gitmesini beklemiyordum ancak bugün itibariyle aylık 60.000 tekil ziyaretçi ve 86.000 sayfa görüntülenmesi ile beraber bence çok iyi sayılabilecek bir seviyede üçüncü yılımızı bitiriyoruz.

Son zamanlarda ne yazık ki genel olarak tüm bloglarda görmekteyim ki yazılan yazılara yapılan yorum sayılarında bir düşüş var, ne diyelim umarım bu yorum sayıları artışa geçer. Çünkü bir blog yazarını motive eden en önemli etkenlerden birisi de bloguna yapılan yorumlardır :)

İlerleyen günlerde yepyeni projelerim ile artık karşınıza çıkmaya başlayacağım. Şimdilik yakın zamanda yetiştirmeye çalıştığım yeni temanın iki sayfasından görüntüler koyuyorum ancak ikisi de daha tam bitmedi, daha birkaç sayfa daha var ek olarak :) Onlarla da ilgili yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim.

burakisci-com-3-yasinda

Yorumlar (7)

 1. Melih A. dedi ki:

  hayırlı olsun hocam bir sorum olacak tema çok hoş ancak ne tema yüklersem yükleyeyim değişiklik yapamıyorum ve şu yazıyor dosyayı güncelle yerine panelde tema düzenleme kısmında.

  Yaptığınız değişiklikeri kaydetmeden önce dosyayı yazılabilir yapmanız gerekmektedir. Dosya izinleri ile ilgili belgeye bakabilirsiniz.

  ne kadar izin yaptıysamda olmadı aynı şey sizin temanız içinde geçerli ne yapabilirim.

 2. oktay dedi ki:

  hocam merhaba herşey iyi güzelde ben bu kod işinde çok zayıfım..

  wp olayınada yeni girdim ayarmayar doğru düzgün bilmiyorum..

  şimdi temanızı indirdim kurdum bunda sorun yok fakat kategorinin yanındaki resim yükleme olayını nasıl yapacağım?

  yardımcı olursanız sevinirim.

 3. kına tepsisi dedi ki:

  Paylaşşım için Teşekkürler

 4. ekrem dedi ki:

  bu sayfayı neden daha önceden görmemişim, neyse, bundan sonra daha fazla takip etmeye gayret gösteririm.