İzledim: Kanunun Ötesinde

9 yıl önce

Nedendir bilmiyorum ancak son zamanlar da Liam Neeson filmlerine merak saldım. Kanunun Ötesinde filmini de henüz yeni gördüğüm için yakın zamanda izleme fırsatı buldum. İzlerken de keyif aldığımı ve olayların akıcı bir şekilde geçtiğini söylemem lazım. Bazı kişilere film uzun gelse de bence izleyenin kafasında soru işareti bırakmaması anlamında tüm ayrıntılar işlenmiş ve bence güzel de olmuş.

Filmimizin konusuna gelirsek Matt (Liam Neeson) bir gün polislerin bedava içki içebildiği bir bara gider ve içki içmeye başlar, bu sırada da bara üç tane soyguncu gelir ve barı soyarlar bunu fark eden Matt ise sarhoş haliyle suçluların peşine düşer ve ikisini ölü, birini de bir daha düzgün yürüyemeyecek biçimde ele geçirir ancak bir sorun vardır. Matt’ın silahından çıkan bir kurşun hiç gitmemesi gereken bir yere, bir çocuğun başına gider ve çocuk oracıkta ölür. Her ne kadar bu olaylar sonun da Matt ödüllendirilse de vicdanına yenik düşer ve işi bırakır, ağzına da bir daha içki sürmez.

İşte filmimiz geçmişte ki bu hikaye ile başlar, daha sonra aradan yıllar geçer ve artık eski bir dedektif olan Matt insanlara ücret karşılığı lisanssız dedektiflik hizmeti vermektedir. Birgün hiç istemese de bir uyuşturucu baronunun eşinin doğranmasını araştırmak zorunda kalır ve asıl hedefin şehirde ki tüm uyuşturucu baronlarının yakınları olduğunu anlar. Daha sonra olaylar gelişir, derinleşir ve kendinizi bir anda muhteşem bir aksiyonun içerisinde bulursunuz.