Blogunuz da Twitter Takipçi Sayınızı Göstermek

12 yıl önce ,

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda dağıttığım Baharat V1 temasının "Sosyal Ağlarda Biz" bileşeninde bulunan kısım için sitemde twitter takipçi sayısını nasıl gösterebileceğimi fazlasıyla araştırmak zorunda kalmıştım ve pek düzgün kaynak bulamayınca bende düzgün bir kaynak oluşturmak istedim.Öncelikle arkadaşlar yöntemimiz de jQuery kullanacağız.Bu konuda bilginiz yoksa korkmanıza hiç gerek yok ben düzgün bir şekilde anlatacağım.Öncelikle kodumuz çalıştığında kullandığınız kısımda hesabınızın kaç tane takipçisi olduğunu gösterir yani ; 243 tane takipçiniz varsa yapacağımız yöntem ile sitenizde 243 sayısını gösterebileceksiniz.Örnek olarak sağ üst köşede bulunan "Sosyal Ağlarda Biz" bileşeninde ki twitter takipçi sayımı gösteren alana bakabilirsiniz.

Öncelikle arkadaşlar aşağıda gördüğünüz kodu sitenizde ki <head>…</head> tagları arasına yapıştırın bu sayede jQuery fonksiyonumuz çalışabilir bir hal alacak.

<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.4.2/jquery.min.js"></script>

Bu kodu <head>…</head> taglarımızın arasına yapıştırdıktan sonra yine aynı şekilde aşağıda ki kodları da <head>…</head> tagları içerisine yapıştırın.

<script type="text/javascript">

$(function(){

$.ajax({

  url: 'http://api.twitter.com/1/users/show.json',

  data: {screen_name: 'burakisci'},

  dataType: 'jsonp',

  success: function(data) {

    $('#followers').html(data.followers_count);

  }

});

});

</script>

Yukarıda ki kodda "burakisci" yazan kısma kendi twitter kullanıcı adınızı yazmalısınız bu sayede sizin takipçi sayınız gözükecektir.Ardından da aşağıda ki kodu twitter takipçi sayımızı nerene göstermek istiyorsak oraya yapıştırıyoruz.

<span id="followers">&nbsp;</span>

Her şey bu kadar arkadaşlar gördüğünüz gibi çok kolay bir şekilde twitter takipçi sayısı gösterebiliyoruz ilerleyen dersler de görüşmek üzere esen kalın.

Yorumlar (7)

 1. hocam, ekledim ama göstermedi bende twitter takipçi sayımı.acaba 3.5.1 versiyon uyumlu mudur kod?güncellemek mi gerek?ilgilenirseniz sevinirim.teşekkürler.

 2. cihan dedi ki:

  güzel, işe yarıyor. teşekkürler

 3. 3d max proje dedi ki:

  yararlı paylaşım teşekkürler

 4. Şeref Ünal dedi ki:

  Yanlışlıkla zararlı yayınları durdurmak isterken silindi.

 5. Webkenti dedi ki:

  Söyledikleriniz çok başarılı.
  Yazınızı sitemizde tavsiye edeceğiz.