Takip Ettiğim Bloglar

12 yıl önce

Her site yazarı gibi benimde sıklıkla takip ettiğim bloglar var arkadaşlar.Genellikle kişisel blogları takip etmekle beraber , bazı teknoloji bloglarını da takip ediyorum.Daha önce de Blogları takip etmekten korkmayın adlı yazımda da bahsettiğim üzere birçok blogu takip ediyordum ve yine aynı yazıda sizlerinde ilgi alanlarınıza uygun bloglar takip etmeniz gerektiğini belirtiyordum.Şunu da unutmayalım ki bir blogu ayakta tutan onun takipçileridir , ziyaretçiler alacağını alır bir daha sitenize geri gelmez ama takipçiler sitelere düzenli olarak girerler.Zaten iki blog arasında gerek Alexa gerekse Google istatistiklerine baktığımız da genellikle takipçi sayısı fazla olan blogların istatistiklerinin daha iyi olduğunu görürüz.Neyse konu biraz saptı gibi , şimdi asıl konumuza gelelim.

Yukarıda linki geçen yazıyı yazdığımda bazı arkadaşlar bana hangi blogları takip ettiğimi sorarak tavsiye istediler , ben de hem o arkadaşlarımıza hem de sizlere tavsiye amacıyla takip ettiğim blogların listesini aşağıda paylaşıyorum.İlgi alanım olarak kişisel bloglar liste de ağırlıklı olarak yer alıyor ancak yine de birkaç teknoloji blogunu da arada görebilirsiniz.Aslında aşağıda gördüğünüz liste çok daha uzundu fakat okulların açılması ile beraber birçok blog ya kapandığı için ya da artık yazmayı bıraktığı için listemden çıktı , artık sadece aşağıda ki blogları takip ediyorum.

Takip Ettiğim Bloglar

Arkadaşlar son olarak sizlerden bir şey isteyeceğim.Takip edilebileceğini düşündüğünüz liste de yer almayan blog önerilerinizi belirtirseniz sevinirim , bu aralar takip edebileceğim pek fazla blog bulamıyorum.Kendi siteleriniz de olsa önerilerinizi bekliyorum.Ama önereceğiniz siteler en fazla hafta da bir güncelleniyor olursa sevinirim :)

Yorumlar (31)

 1. Uğur Sağlam dedi ki:

  Çoğu benimde takibimde :) Bu arada Huysuz’u kişisel yapacağım iyice ısınacaksın :) Yalnız bir sorun var alan ve bandwith hepsi sınırı doldu istemesem geliyor ziyaretçi istesem gelmez :D Bu arada takip için hangi aracı kullanıyorsun ?

 2. Taner Aksoy dedi ki:

  Sağolasın Burakcım benide takip ediyormuşsun bende elimden geldiğince senin siteye uğruyorum :)

 3. Hayalcin dedi ki:

  Listede benim blog yok olmadı ama bu işte :D

 4. Hayalcin dedi ki:

  Benim feedler kapalı ama nasıl alcanki feed listesine :D

 5. Engin dedi ki:

  Takip Ettiğin Sitelerin Bazılarını Bilmiyordum Kaliteli Siteler :) Senin Sitende iyi :)

 6. Hakkı dedi ki:

  Forum Olarak Takip Ettiginiz Siteler Varmı? Webmaster forumları dısında :)

 7. Bipixel.net dedi ki:

  Takip edilmek güzel bir duygu burak teşşekkürler :). Bende senin siteni takip etmekteyim . Güzel ve emek veriyorsun sitene.

 8. Daktilograf dedi ki:

  Son aylardaki karışık durumumdan dolayı artık bilgisara bile zar zor giriyorum. O zamanlarda da, tüm bloglara bakamıyorum. Yüzeysel olarak okuyup geçiyorum. Bu yazıyı da, epey geç farkettim gerçekten özür dilerim. Bu yüzden her gün olmasa da her hafta ziyaret ettiğim bir blog yazarının, beni takip etmesi hoşuma gitti. Teşekkür ederim.

 9. depresan dedi ki:

  http://www.depresan.net/feed e üye olursan tarayıcından son yazıları okuyabilirsin

 10. Mesut Dursun dedi ki:

  Öyle olsun Burak yazdım bunu bir kenara. :D

 11. Ali Akan dedi ki:

  Bak bu olmadı işte burak :) http://www.webkrali.net bu bloguda ziyaret et eminim diğer bloglar gibi bunada bağımlı olacaksın :)

 12. murat dedi ki:

  Paylaşım için teşekkürler.

 13. Muhammet Durgun dedi ki:

  Listede yer alan birçok blogu ben de takip ediyorum.
  yonetselzihin.com benim blogum. Eklenebilecekler de şunlar olabilir:
  wpmavi.com
  temelaksoy.com
  hizliadam.com