Son 2 Yılım ve Blogumun Geleceği

6 yıl önce

Yaklaşık iki yıldır neredeyse bloguma içerik ekleyemiyorum, şöyle bir dönüp baktığımda bu süre içerisinde forumlarda da pek aktif oldum diyemem. Nedeni ise son iki yıldır başka birkaç proje ile ilgilenmem ve okulum. Özellikle son bir yıllık süreçte okuldan dolayı çok yoğun oldum, hatta hayatımın en yoğun ve stresli dönemini son bir yılda yaşadım desem yeridir. 

Hatırlayacağınız gibi iki yıl öncesine kadar SEO ve webmaster içerikleri ağırlıklı olmak üzere internet dünyası ile alakalı birçok konuda sizlere özgün içerikler sunuyordum. Bir yandan da freelance olarak WordPress tema yapım hizmeti veriyordum. Ancak geride kalan iki yılda ne özgün içerikler üretebildim ne de eski müşterim haricindeki kişilere WordPress tema yapım hizmeti verebildim.

Artık blogum için gerekli olan vakti ayarlayabildim ve çok yazık zamanda fazlasıyla aktif bir şekilde içerik paylaşımına başlamayı düşünüyorum.

Peki ya blogumda bundan sonra nasıl paylaşım politikası izleyeceğim?

Öncelikle bilişim sektörü dışındaki ilgi alanlarım ve hobilerim ile ilgili yazılar ve yazılara ek olarak da videolar hazırlamayı düşünüyorum. Kafamda şimdilik havacılık ve uzay konuları var ancak birkaç kategori daha ekleyebilirim. Özellikle de uzay ile ilgili konulara olan ilgimden dolayı bu kategoride daha fazla içerik oluştururum diye düşünüyorum.

Diğer yandan bildiğiniz gibi bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim, haliyle eğitimim sırasında birçok programlama dili ve algoritma öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Bunlar hakkında da bilgilendirici içerikler sunmaya çalışacağım. Hatta bu içerikten önceki birkaç yazıya bakarsanız, bir süre önce kapatıp içeriğini buraya taşıdığım bir projeme ait C programlama dili ile ilgili yazıları görebilirsiniz. Henüz tamamlanmamış olan bu yazı dizisini de kısa sürede tamamlamayı hedefliyorum, diğer yandan başka birçok programlama diline ait eğitim ve algoritmalar hakkında ki içeriklere de kısa sürede başlayacağım.

Ek olarak kişisel deneyimlerim ve aldığım/kullandığım ürünler hakkındaki tecrübelerimi daha fazla sizlere aktarmaya çalışacağım. 

Son olarak da webmaster ve SEO ile alakalı konulardaki içeriklere bir süre boyunca eskisi kadar ağırlık veremeyeceğim. Bildiğiniz gibi iki yıllık süreç bu sektördeki birçok gelişmeyi yakalayamamak ve önemli yenilikleri kaçırmak anlamına geliyor. Öncelikle aradaki açığı kapatmaya çalışacağım ve daha sonrasında da bu sektörler ile ilgili içerikleri hazırlamaya başlayabilirim. İki yıllık süreç içerisinde birçok kişi şuan da kullandığım temayı dağıtmamı istediklerini söyleyen mailler attılar. Bende yakında gerekli düzenlemeleri yapıp, yeni kullanacağım temayı hazırlayıp bu temayı sizlerle paylaşacağım.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar, tavsiyeleriniz varsa yorum bölümünde görmeyi çok isterim. Yakında yepyeni bir tema ile birlikte kaliteli içeriklerde görüşmek üzere, şimdilik hoşçakalın…

Yorumlar (3)

 1. Erol Apaydın dedi ki:

  Tekrar sahalara geri dönüş yaparak doğru bir karar vermişsin. İnşallah eskisinden daha başarılı olursun.

 2. Yalçın Güler dedi ki:

  Günler, haftalar, aylar ve yıllar sonra seni tekrardan aramızda görmek çok sevindirici kardeşim. Blog alemine tekrardan hoş geldin, yazılarını bekliyoruz.

  Galiba temanı bende istemiştim ama hatırlayamadım :)

 3. ahsen dedi ki:

  Blog ile ilgili tavsiyelerde bulunabilirsiniz backlink alabileceğimiz sitelerden bahsedebilirsiniz ya da temalar paylaşabilirsiniz. Oldukça faydalı olacağı kanısındayım.