RahipShare Artık Türkçe

12 yıl önce

Dünyanın en büyük dosya indirme ve yükleme sitelerinden biri olan RapidShare artık Türkçe.Türk kullanıcılarının birçok tepkisinin ardından Türkçe destek sağlayan RapidShare , bu atağıyla Türkiye’de biraz daha ön plana çıkmayı hedefliyor.

Her ne kadar ülkemizde yabancı download siteleri kullanılsa da bir çok Türk kullanıcı İngilizce bilmediğinden dolayı açılan sayfalarda ki indirme butonunu bulamıyor daha sonra sayfayı kapatıyorlardı.Özellikle bu durum RapidShare’de yaşanıyordu.

RapidShare artık Türkçe destek vermeye başlamasıyla beraber Türk kullanıcıların önünde azalan prestijini tekrar toplayabilir.Bazı çeviri hataları bulunsa da Türkçe hizmet vermeye çalışması bir çok Türk kullanıcı tarafından beğeni topladı.Kim bilir bu atak belki diğer yabancı dosya indirme sitelerinin de Türkçe hizmet vermesini sağlayabilir , sonuçta Türkiye internet sektöründe büyük bir pazar.

Yorumlar (3)

  1. Halil dedi ki:

    Bence çok iyi oldu , yıllardır Rapihshare kullanıyorduk… Geç bile gerçekleşti diyebiliriz…

  2. Umut dedi ki:

    Türkçe olarak hizmete girmesi gerçekten güzel çok kullanılan bir servis oldugu için güzel olmuş.

  3. Zargana dedi ki:

    Eskiden dosya yükleme sitesi denilince çoğunluğun aklına Rapidshare geliyordu. Ama artık eskisi kadar popüler değil. Örneğin Mediafire çok daha popüler gibi görünüyor