Petdio.com Evcil Hayvan Blogu

8 yıl önce

Son yıllarda evcil hayvanlar üzerine oldukça ilgim arttı, özellikle de son birkaç ay içerisinde köpekler başta olmak üzere bu ilgim iyice çoğaldı diyebilirim. Hemen hemen her gün farklı hayvan ırklarını araştırır, onlar hakkında notlar tutardım. Bir gün ise artık bu ilgimi insanlarla paylaşmaya karar verdim, sorun şu ki internet de köpeklerle, kedilerle, balıklarla, kuşlarla ilgili ayrı ayrı bir sürü site bulunuyor ama tüm bu türleri kapsayan ve geniş bir içeriğe sahip bir site göremediğim için bu alanda bir site açmaya karar verdim. Bu doğrultu sonucunda da www.petdio.com alan adını Temmuz 2016 sonlarına doğru kayıt ederek, yine aynı zaman içerisinde yayın hayatına başlattım.

Köpek cinsleri ağırlıklı olmak üzere şuan da içerisinde köpekler, kediler, kuşlar ve balıklarla ilgili birçok içerik bulunmaktadır. Bunu uzun çaplı bir proje olarak düşündüğüm için en az bir yıllık içerik listem hazır diyebilirim ancak okul dolayısıyla içerik hazırlamaya fazla vakit ayıramayacağım için muhtemelen içerikleri satın alarak yayınlamaya devam ederim diye düşünüyorum.

Bu proje muhtemelen diğer projelerim içerisinde en çok değer verdiğim proje olacak, şimdiden bile kendisine oldukça büyük bir yatırım yapmış durumdayım. Projede ki amacım öncelikli olarak kazanç sağlamak değil, insanlara evcil hayvanları ile ilgili aradıkları konularda yardımcı olmaktır.

Petdio.com içeriği temel olarak 4 ana kategoriye ayrılıyor, bunlarda daha önce belirttiklerim gibi; köpekler, kuşlar, kediler ve  balıklar. Tüm bu türler içerisinde ki cinsler hakkında bilgiler, eğitimleri ile ilgili bilgiler, bakımları ve sağlıkları ile ilgili bilgiler zaten içerisinde Petdio içerisinde yer alacaktır. Şuan projeyi sadece kendim yönettiğim için hemen hemen günlük bir içeriği ancak girebiliyorum ancak bunu yakın zamanda daha fazla miktara çıkarabilirim, tabi şimdilik idareten kendi blogumda kullandığım temayı da kullanıyorum ancak yakın zamanda kendisine özel bir tema da hazırlayacağım :)

Bu projem hakkında bilgileri ve gelişmeleri zaman içerisinde bu yazının altından paylaşmaya devam edeceğim, şuan 17 Eylül 2016 ve hemen hemen siteyi açmamın üzerinden 2 ay geçti diyebilirim, projeyi birkaç yıllık uzun bir serüven olarak düşündüğüm için 1-2 ayda bir buraya girip gelişmeler hakkında sizlere bilgilendirme yapacağım.

Yorumlar (0)

Bu yazı yorumlara kapalıdır, bana iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.