İzledim: Oblivion

11 yıl önce

Merhaba arkadaşlar sizlere dün izlediğim filmden bahsetmek istiyorum. Aslında son zamanlarda izlediğim en iyi bilim kurgu filmi diyebilirim film için. Film bünyesinde Tom Cruise, Olga Kurylenko, Morgan Freeman gibi yıldızları barındırıyor. Filmi sizlere anlatmaya başlamadan önce şunu söyleyeyim, filmi sağlan kafayla izlemenizi öneririm çünkü filmin başında doğru gözüken her şey filmin sonlarına doğru tam tersine dönüyor. Şimdi size biraz filmden bahsedeyim.

Dünya bir zamanlar, dünya dışı bir ırk tarafından saldırıya uğramıştır. Savaş dünyayı adeta bitirmiştir. Her ne kadar dünya dışı varlıklar teknolojik olarak daha üstün olsa da kullanılan nükleer silahlar düşman birliklerini püskürtmeyi başarmıştır ancak kullanılan bu nükleer silahların yaydığı radyasyon dünyayı yaşanamaz, kurak bir gezegen haline getirmiştir. Düşman birliklerinin ayı parçalaması ile birlikte dünya üzerinde birçok deprem olmuş, milyonlarca insan hayatını kaybetmiştir. Tüm bu yaşananlardan sonra insan ırkı Jupiter’in Titan isimli uydusuna göç etmişlerdir.

Her ne kadar savaşı kaybetseler de dünya üzerinde ki düşman kuvvetleri hala duruyordu. Yaşanan tüm olumsuzluklardan sonra dünyayı terk eden insan oğlu, gezegeni artık düşman kuvvetleri için de yaşanamaz bir hale getirmek için dünyada ki suyu dev araçlar sayesinde uzaya boşaltmaya başlamışlardır. Dünya üzerinde kalan iki insan, bu araçları korumakla yükümlüdürler, bu insanları yöneten bir operasyon merkezi de dünya yörüngesinde bulunmaktadır. Her şey Jack’in (Tom Cruise) yukarıda anlatıklarımın yanlış olduğunu anlayana kadar normal gidiyordu, ama asıl macera şimdi başlamak üzere.

Puanım: 9/10

Neyse aşağıya fragmanı koyuyorum. Şunu da belirteyim ki eğer bilim kurgu tarzı filmler seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir film. Filmin sonunda harika bir final sizi bekliyor olacak. Filmi izleyen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Yorumlar (6)

  1. İsmail Çakır dedi ki:

    Terminatör 4 gibi birşeymi bu ? tam anlamadım bilim kurguyu seviyorumda final minal dedin kafam karıştı :D

  2. Bilim kurgu filmlerine bayılırım :). Gerçekten izlenmesi gereken bir film teşekkürler Burak izleyeceğim :).

  3. Serdar dedi ki:

    Boş bir vaktimde izlemeyi düşünüyorum. Benim de sana bir film önereyim adı Cypher güzel bir film.

  4. Soner Abay dedi ki:

    Star Trek Bilinmeze Doğru ve bunu ard arda izledim sayenizde. İkisi de harikaydı teşekkürler.