İzledim: Giver

9 yıl önce

Tamamen ütopik bir dünyada geçen filmde temel olarak senaryo ve işlenişi gayet güzel. Film eski dünya da kaos sonrası getirilmiş bir düzen üzerine kurulu ve olaylar burada gelişiyor. Bu ütopik dünya da insanlar hiçbir şeyi hissedemiyor, düşünemiyor ve tamamen otoriteye bağlı kalıyorlar. Her sabah aldıkları iğneler ile tamamen hislerinden ve düşüncelerden arınmış bir biçimde yönetime itaat ediyorlar. Durum öyle ki renkleri bile göremiyorlar, o insanlar için dünya siyah beyaz ve mantıken dünya da ırkçılık vs. gibi ayrımlarda yok.

Macera ise tamamen duygularından ve hislerinden arınmış bir gencin bu duygu ve hislerini yeniden kazanması ile gelişmeye başlıyor. Her türlü savaş, acı ve kötülükten uzak bu ütopik dünya da gerçekleri hisseden iki kişiden biri olan kahramanımız ve onun hocası bakalım tüm bu ütopik dünyanın kaderini değiştirebilecekler mi?

Mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğim, değişik bir konunun işlenmiş olduğu bir bilim kurgu filmi. Araştırdığım kadarıyla film bir kitaptan uyarlanmış, isteyen arkadaşlar kitabını da okuyabilirler :)

Puanım: 8/10