Hit Arttırmak İframe Kod Kullanan Siteler

13 yıl önce

Sırf ziyaretçi kazanmak uğruna sitelerinde paylaştıkları kodların arasına “iframe” kodu yerleştirenler yada yüksek hitli sitelerden iframe yayınlamasını para ile yaptıranlar var…Unutmayın ki iframe kulanan arkadaş bu hizmetten dolayı birkaç ay keyif sürecek peki ya sonra ? Sonrası karanlık… Google öncelikle sizin sitenize giren kişilerin ip adresleriyle iframe aldığın siteye giren ip adreslerinin hep aynı olduğunu farkedecek , daha sonra da bu kişilerin aynı anda iki siteyi de ziyaret ettiğini anlayacak… Ardından bu iki siteye birer bot gönderecek ve sonra frame kodunu yayınlayan site Google tarafından büyük ceza alacak.

Bu kod sayesinde günlük hiti 100-200 kişi olan siteler , ziyaretçi sayılarını günlük 50.000 ve 60.000 arasına çıkarabilmektedir… Bu değerler küçük olsa fazla dikkat çekmez ancak örnekteki gibi büyük değerler Google tarafından anormal karşılanır ve gereği yapılır… Diyelim ki ceza almadınız , o zaman ne olacak ?

Kodu yayınlattığınız siteler bir gün kodu kaldıracaklar bu kaçınılmazdır , ardından kendine kodla ziyaretçi çeken sitenin sahibi büyük bir moral bozukluğu yaşayacaktır , en önemlisi yine Google hitinizde ki bu anormal değişikliği fark edecektir…

Yorumlar (4)

 1. Huseyin dedi ki:

  Referer bilgisi sıfırlanırsa (php yönlendirme ile oluyor) fazla abartılmazsa sıkıntı olmaz faydası bile olur. Ama hitler organik olmadığı için çok kullanılırsa zararı olur.

 2. playbek dedi ki:

  evet hüseyin arkadaş doğru diyorsun itler organik olmadığı için yarardan ziyade zarara dönüşür

 3. ahmet dedi ki:

  Haber siteleri o kadar iframe haber kodu dağıtıyor zararlı olsa onlara olurdu

 4. film izle dedi ki:

  güzel bir bilgi edindim açıkçası makale için teşekkürler.