Geri Döndüm

10 yıl önce

Aslında biraz paslanmış sayılırım, yazıya güzel bir başlık düşündüm ama bulamadım, malesef böylesine önemli bir yazıya sıradan bir başlık atmak zorunda kaldım diyebilirim. Bakıyorum da son yazımı yazdığımdan bu yana aradan on ay gibi bir süre geçmiş. Tabi insan bu zamanın nasıl geçtiğini pek anlamıyor, özellikle de üniversite sınavlarına hazırlanarak vakit geçirirken. Aslında ara sıra bloguma girip yorumları kontrol ettim fakat hiçbirini onaylayıp, cevaplayacak kadar vakit bulamadım. Aslında biraz da  kendimi bu konuda engelledim diyebilirim, çünkü bir kere başlasam bu işe bir daha ardını alamayacağımı biliyordum.

Aradan geçen zaman boyunca vaktimin çoğu derslerle filan geçti. Sınavların nasıl geçti diyecek olursanız iyi geçti diyebilirim. MF-4 sıralamam 19.000 civarında, puanım 443. Sanırım YTÜ Bilgisayar Mühendisliği tutacak gibi. Ama henüz hiçbir şey kesim değil tabii ki, tercihlere daha bir hafta gibi bir süre var. Bilgisayar mühendisliği için üniversite önerileriniz varsa alabilirim :)

Aradan geçen zaman zarfında blogumda kendini toparlamış diyebilirim. Geçen yaz beni yakından tanıyan arkadaşlar bilirler anti-seo yüzünden günlük hitim neredeyse 100 civarına kadar inmiş, arama motorlarından hit gelmez olmuştu. Neyse ki sonradan uyguladığım bazı çözümler bu düşüşü durdurmuştu, en son olarak da şuan da kullanmakta olduğum temayı aktif etmiştim. Anlaşılan tema bana çok yaradı çünkü temayı kullanmaya başladığım zamandan itibaren hitlerimde büyük bir artış meydana gelmiş ve şuan da hitim 2.000 civarında ve neredeyse tamamı arama motorlarından geliyor.

Bende düşündüm de bu temayı sadece kendime özel tutmamalıyım. Aslında temayı başlangıçta yaparken yalnızca kendime özel olarak yapmış, paylaşmayı düşünmemiştim. Ancak temanın bu büyük faydasını gördükten sonra temayı sizlerle paylaşmaya karar verdim. Tema zaten paylaşıma hazır durumda, yalnızca müsait bir zamanımda birkaç tane renk seçeneği ekleyip ücretsiz olarak paylaşacağım.

Diğer yandan da makalelerime kaldığım yerden devam etmeyi düşünüyorum. Ama önce biraz dinlenmem lazım tabi, sınav yeni bitti sayılır. Her gün makale yazamasamda iki üç günde bir yazmaya çalışacağım.

Yorumlar (10)

 1. Hüseyin dedi ki:

  Geri dönmene sevindim :)

  Puanın güzelmiş bölümde güzel her şey gönlünce olmuş.
  Millet sıradan temaları 50-100’e satarken senin bu denli temaları ücretsiz paylaşman çok ayrı bir şey. Başarılarının devamını dilerim.

  • Burak İşci dedi ki:

   Teşekkür ederim.

   Ülkemizde benden çok iyi tema yapan insanlar bulunmasına rağmen nedense ücretsiz tema paylaşımı konusunda çok kısır bir döngü var, sürekli aynı tarz temaları dönüp dolaştırıyoruz. Bende bundan sonra değişik tarzda ücretsiz temalar paylaşma kararı aldım. Bazı durumlarda her şey para demek değildir :)

 2. Çağrı Mustafa ALKAN dedi ki:

  Geri döndüğüne sevindim Burak. Ayrıca puanınla da umarım istediğin bölüme ve üniversiteye yerleşirsin.

 3. Oğuzhan isa temiz dedi ki:

  Hoşgeldin ortak :). Buralar sensiz çok sessiz ve sakin oldu. Nedense bende de blog yazmaya heves kalmadı :). Ama temmuzdan sonra ciddi bir hareketlenme olacak sanırım :).

 4. Salih Toy dedi ki:

  Holgeldin Burak. :)

 5. Baran SOMAKLI dedi ki:

  Kardeşim tekrardan hoşgeldin, umarım her şey planladığın gibi ilerler :)

 6. İsmail Cem Karakurt dedi ki:

  Hoşgeldin Burak. Temayı paylaşmanı sabırsızlıkla bekliyorum. Tebrikler sınavın için.

 7. Kerem Zopcuk dedi ki:

  Geri dönmene sevindim. Bende sınava girdim ama pek çalışamadım. Bu sene tekrar hazırlanıp iyi bi tm-2 puanı yapmak istiyorum. Herşey gönlüce olur umarım. Kolay gelsin.

 8. mustafa dedi ki:

  geri geldigine sevindim açıkcası,artık yakından takip edecegim,bir öneri ; tasarımını degiştirmelisin
  bence çok itici,çok basit ve çok sıradan.Bunu bir düsün ve degiştir derim hayatına biraz renk kat,blogun senin tuvalin burada hayatını kaydediyorsun degil mi ?