Facebook “Oto Like” Tuzağı

13 yıl önce

Arkadaşlar son zamanlar da artan kullanımı ve insanların bu tuzak sayesin de ( sizin üzerinizden ) binlerce lira para kazanmasından sonra sizleri birkez daha uyarmak istedim… Arkadaşlar ne olursa olsun facebook'ta güvenmediğiniz uygulamaların duvarınıza yazı yazmasına izin vermeyiniz , eğer bu izini verirsenin uygulama sahibi sizin duvarınız da istediğini paylaşabilir ve insanları "oto like" tuzağına düşürebilir…

İlk önce size "oto like" nedir onu açıklayım.Artık günümüzde hemen hemen her kişi ve firmanın bir facebook sayfası var ve bu sayfa sahipleri bu sayfalarının beğenilmesini istiyorlar. İşte bu noktada son zamanların en tehlikeli sayfa beğendirme tuzağı olan " oto like " devreye giriyor.

Şimdi sizlere bu "oto like" in nasıl çalıştığından biyonikadam sitesinden yaptığım alıntı ile bahsedeceğim ;

"Çalışmasını hiçbir şekilde farkedemiyorsunuz çünkü sayfada hiçbir şekilde bir yazı veya grafik mevcut değil. Yani siz tek tıklama ile bir sayfayı beğenmiş olabilirisiniz. Nasıl çalışıyor sistem javascript ile yazılmış kodlar sayesinden sayfanın içine kodlar gömülüyor ve mouse tıklama yaptığında kodlar aktif oluyor. Daha sonra onların belirttiği sayfanın linkine tıklayarak daha sonra beğen butonuna tıklamışsınız gibi o sayfayı beğenmiş oluyorsunuz. Önüne geçmeniz imkansız durumda. Tek çaresi  Facebook hgesabınızı devamlı açık tutmamanız. Eğerki facebook hesabınız açıkca farkında olmadan onlarca sayfayı auto like  yani otomatik beğenmiş olabilirsiniz. o nedenle facebook hesabınızındevamlı açık kalmamasına dikkat ediniz."

Yorumlar (2)

  1. Caden dedi ki:

    I much prefer informative atircles like this to that high brow literature.

  2. ömer mert kaya dedi ki:

    hocam bu otolike çok tehlikeli bir şey absurt absurt sayfaları beğenmiş duruma düşmek gerçekten çok kötü oluyor bunun için facebook açıkken sayfalarda gezmemeye özen göstermek lazım..