Bisperso SEO Uyumlu WordPress Kişisel Portal Teması

11 yıl önce

Bisperso-Teması

Merhaba arkadaşlar sonunda birçok arkadaşımızın satışını merakla beklediği Bisperso temasını satışa çıkarıyorum. Aslında temayı ücretsiz olarak dağıtmayı isterdim ancak bazı nedenlerden dolayı temayı ücretli olarak satışa çıkarmanın daha iyi olacağına karar verdim. Herkesin temayı alabilmesi için fiyatı oldukça düşük tutmaya çalıştım, ayrıca temanın satışını okulların kapanmasına denk getirerek bir nevi karne harçlıklarınız ile temayı alabilmenize de olanak sağlamak istedim.

Bisperso teması her zaman ki temalarımdan farklı bir tema. Özellikle sadece bir tek renk üzerinde değil, birkaç renk üzerinde çalışarak temayı elimden geldiğince renkli yapmaya çalıştım. Diğer yandan tema da önce ki temalarıma oranla daha farklı bir yapı ve şablon kullandım ancak Baharat V1 temasını kullanmayı bıraktığımdan beri hep eksikliğini hissettiğim üstte ki menüyü de sonunda bu temama ekledim.

Temanın özelliklerine baktığımızda her zaman ki gibi SEO uyumlu wordpress teması tasarlamaya çalıştım, özellikle de hız konusunda oldukça dikkatli davrandım. Bildiğimiz gibi bir blog temasında hızı yüksek tutmak çok zor değildir ancak bir portal temasında temanın hızını yüksek tutmak çokta kolay değildir. Özellikle dikkat ettiğim bir diğer nokta ise temada ki sorgu sayısı. Piyasada ki portal temalarını incelediğimde hemen hemen hepsinde yüzlerce sorgu olduğunu gördüm, ancak ben bu konuya dikkat ederek sorgu sayısını 33 olarak tutmayı başardım. Tema diğer temalarımda olduğu gibi Gtmetrix’den “A A” kalite, Google hız testinden 97/100 puan almıştır. Dikkat ettiğim bir diğer nokta ise temanın mobil aygıtlar ile olan uyumluluğu. Bildiğiniz gibi gelişen teknoloji ile birlikte insanlar artık internete girerken bilgisayar kullanmak yerine telefon ve tabletlere yönelmiş durumdalar. Bende bunu dikkate alarak belirli çözünürlükler arasına özel olarak stil kodları yazdım ve temayı telefonlar için ayrı, tabletler için ayrı, bilgisayarlar için ayrı bir görünüme sokmayı başardım. Tabi ki çok yüksek çözünürlüklü telefon ve tabletlerde temanın normal hali gözükmektedir. Yazıyı fazla uzatmadan sizlere temanın diğer özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Bisperso Temasının Özellikleri

 • Tema olabildiğince hızlı, sorgu sayısı az tutularak, hiçbir kodlama hatasına yer verilmeden, renkli bir biçimde tasarlanmış ve kodlanmıştır.
 • SEO uyumlu wordpress temasıdır.
 • Tema ile ilgili birçok özelliği ayarlayabileceğiniz tema paneli bulunmaktadır.
 • Tema genişliği sabit tutulmamış olup, açıldığı ekranların 90% kaplayacak şekilde kodlanmıştır. Bu sayede yüzsek çözünürlüklü ekranlarda ufacık kalan temalara ve dar içerik alanlarına veda edeceksiniz. Yüzde kullanımıyla birlikte ekran çözünürlüğü arttıkça içerik alanı da genişlemekte, bu sayede de içerikler daha çok ön plana çıkmaktadır.
 • Tema telefonlarda ayrı, tabletlerde ayrı, bilgisayarlarda ayrı bir görünüme sahiptir. (Yüksek çözünürlüklü tablet ve telefonlarda temanın normal hali gösterilmektedir.)
 • Bazı eklentiler temaya entegre edilerek hem sorgu sayısında, hem hız konusunda hem de CPU konusunda tasarruf sağlanmıştır.
 • Tema da CSS Sprite tekniği kullanılmıştır, kullanılan bu teknik temanın hızını çok fazla arttırmaktadır.
 • Tema da logo ayarlarınızı yapana kadar varsayılan logolar otomatik olarak gösterilmektedir.
 • CSS 3 nimetlerinden olabildiğince yararlanmaya çalıştım.
 • Hemen hemen tüm tarayıcılar ile uyumlu çalışmaktadır.
 • Üst kısımda kayan bar ile ziyaretçilerinize hızlı erişim imkanı sunuyorsunuz.
 • Üstte ki kayan bar fonksiyonel bir biçimde hazırlanmış olup içerisinde logo alanı, menü alanı, sosyal alan ve arama kutusu barındırmaktadır. Bu kısımda ki menü, açılır menü özelliğini desteklemektedir.
 • Header alanında ise logo alanı ve isteğe bağlı olarak kullanılabilen reklam alanı bulunmaktadır.
 • Headerın hemen altında ise son beş yazınızın listelendiği özel bir kısım bulunmaktadır. Değişik renklendirmelere sahip bu kısım temaya ayrı bir hava katmaktadır. İsterseniz bu kısımda son yazılarınızı listelemek yerine, belirli bir kategoriye ait yazıları listeleyebilirsiniz.
 • İndex alanına geldiğimizde burada 5 farklı bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerden dördünce belirlediğiniz kategorilerin içeriklerini listeleyebiliyorsunuz, ortada ki geniş kutuda ise sitenizde ki son yazılar listelenmektedir. Bu alanların başlık ve efektleri ayrı ayrı renklendirilmiştir. Her bölümün yanında, o bölümlerde yayınlanan yazıların daha hızlı index alabilmelerini sağlamak için RSS adresleri bulunmaktadır.
 • Sidebar dinamik bir şekilde hazırlanmıştır. Temaya özel olarak 3 adet bileşen bulunmaktadır. Bu bileşenlerin her biri ve efektleri ayrı renklerdedir.
 • Footer her zaman ki gibi bileşen desteklidir.
 • İçerik sayfasına geldiğimizde bu sayfayı oldukça renkli tutmaya çalıştım. İçeriğin listelendiği bölümde ağırlıklı olarak turuncu, yazar bölümünde ağırlıklı olarak yeşil, benzer yazılar bölümünde ağırlıklı olarak mavi ve yorumlar kısmında da ağırlıklı olarak açık turuncu renklerini kullandım.
 • İçerik sayfalarında “Anasayfa > Kategori adı > Yazı başlığı” şeklinde hiyerarşik bir yapı kullanılmıştır, bu yapı özellikle de SEO açısından oldukça önemlidir.
 • Tema da olabildiğince sade bir yorum sistemi kullanmaya çalıştım.
 • Tema da daha sayamadığım onlarca özellik vardır, temayı inceleyerek bu özelliklerin bir çoğunu görebilirsiniz.

Bisperso Temasını Satın Alacaklara Hatırlatmalar

 • Tema ile ilgili her türlü sorun tarafımca çözülecektir. Gerekli desteği bana isciburak@gmail.com adresinden ulaşarak sağlayabilirsiniz.
 • Temayı alacak arkadaşlara temanın kullanımı ve kurulumu hakkında hazırladığım video gönderilecektir.
 • Temada ki renkler konusunda sıkıntınız olmasın arkadaşlar, isteğinize bağlı olarak beğenmediğiniz renkleri istediğiniz renklerle değiştireceğim.
 • Tema hakkında ufak tefek eklemeler yaptırmak isterseniz, boş vakitlerimde sizlere ücretsiz olarak yardımcı olabilirim ancak her zaman müsait olmadığımdan bekleme süreniz artabilir.
 • Tema da yaptırmak istediğiniz büyük değişiklikle vs. olursa bunları düşük ücretler karşılığında yapabilirim.
 • Tema tek domaine lisanslanmaktadır ve istisnai durumlar hariç değişim yapılmamaktadır.
 • Temayı aldıktan sonra ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Temaya gelecek güncellemelerden ücretsiz yararlanacaksınız.
 • Tema da functions.php dosyası şifrelenmiştir, temanın çalışması için sunucunuzda ioncube yüklü olmalıdır. Temada başka şifreli dosya bulunmamaktadır.
 • Temayı aldığınızda altta ki linki ve logoyu kaldırmakta özgürsünüz.
 • Ödeme bilgilerine satın alma sayfasından ulaşabilirsiniz.
 • Satın alma işlemini şu şekilde gerçekleştireceksiniz; Tema satın alma sayfasında ki ödeme bilgilerinden yararlanarak öncelikle temanın ödemesini yapacaksınız, ödeme işleminden sonra tema satın alma sayfasında ki formu doldurarak ödeme bildirimi yapacaksınız. Ödeme bildirimi yolladıktan sonra en geç 48 saat içerisinde (genellikle birkaç saat) tema, ödeme formunda belirttiğiniz mail adresine gönderilecektir.
 • Tema hakkında merak ettiğiniz noktaları yorum olarak sorabilirsiniz.
Tasarım satıştan kaldırılmıştır, tasarımın yeni versiyonları yakında satışa sunulacaktır!

wordpress tema

Yorumlar (26)

 1. Hale dedi ki:

  Hayırlı satışlar güzel tema

 2. Mert Köseoğlu dedi ki:

  Hayırlı satıslar diliyorum, almayı dusunen arkadaslar daha fazla düşünmeden satın almalısınız. Tam bir seo dostu. Teşekkürler.

 3. ahmet dedi ki:

  güzel tema fiyatı da gayet uygun hayırlı satışlar.

 4. Bence çok güzel bir tema satın alınması gerek.Tam seo dostu hemde çok fonksiyonel bence tam bir profesyonel işi çıkartmış Burak.

 5. osman öksüz dedi ki:

  Günaydın Burak bu temayı blogspotta kullanabilirmiyiz.

 6. Bilgi Okulum dedi ki:

  Öncelikle tema gayet hoş ve özellikleri süper,zaten seoya uyumlu , Temayi alcak ARkadaslar dusunmesin bile.Burak,hayirli satışlar.

 7. Mehmet dedi ki:

  Başarılı bir tema çalışması

 8. Barış TÜRK dedi ki:

  temanız çok güzel başarılı :)

 9. Veysel dedi ki:

  Hayırlı satışlar :) İlk defa ücretli bir tema yaptın. Güzel de olmuş eline sağlık umarım emeğinin karşılığını alırsın :)

 10. Daha önce gördüğüm hiç bir temaya benzemiyor :). Çok değişik bir tasarıma sahip :). Ayrıca mavi olması da süper maviye bayılırım :).

 11. arif dedi ki:

  Tasarım çok hoş. İyi kazançlar.

 12. temayı çok beğendim, ancak bu temayı kurumsal olarak ayarlamanız mümkün mü? maille görüşebiliriz. teşekkürler.

 13. Tayfun dedi ki:

  BU TEMAYI BEDAVAYA İSTİYORUZ.

 14. Hikbal dedi ki:

  Siteyi siparş ettim ve ödemeyi yaptım, inşallah sitem için hayırlı olur…

 15. Hayırlı satışlar kardeşim :). İnşallah daha iyi yerlere geleceksin :).

 16. satılık daire dedi ki:

  temanızı beğendim hayırlı satışlar dilerim

 17. usakda.com dedi ki:

  tesekkürler gercekden güzel bir tema.

 18. premium hesaplar dedi ki:

  Bu Temaya bayılıyorum mükemmel bir şey. Hala kullanıyorum elinize sağlık.

 19. beytullah toprak dedi ki:

  bu temada bislog sipsi birleşimi sanki çok benziyor