Bislog V2 Temam Hakkında Yorumlarınız?

9 yıl önce

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır yazı yazmadığımı biliyorum ancak okul dolayısı ile kendime pek vakit kalmadığı için uzun bir dönem içerik girme konusunda sıkıntılar yaşadım. Takipçilerim fark etmiştir ki, birkaç ay önce yeni bir temaya geçiş yaptım ve daha henüz kimselerin yorumunu almadım. Bu yüzden bu yazım da yeni temam hakkında ki eleştiri ve düşüncelerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum, çünkü gelen tepkilere göre temayı dağıtmayı düşünüyorum. Bu arada biraz da temanın özelliklerinden bahsetmek gerek.

Header bölümü gördüğünüz gibi daha çok kişisel kullanımlar için uygun ancak elbette ki panel üzerinden normal kullanıma da alınabiliyor. Ben kişisel blogum için kullandığım için bazı özelleştirmeler yaptım ve gördüğünüz gibi bir kapak resmi ve profil resmi, kısa bilgiler ve sosyal ağ linklerinin bulunduğu bazı bölümler ekledim. Diğer yandan üstte ki menüye de logo desteği ekledim. Fark ettiyseniz logomu da bu tema ile beraber değiştirip daha sade bir hale getirdim :)

bislogv2

İndex bölümünü ise tamamen kendi zevklerime göre hazırladım diyebilirim. Projerler ( her ne kadar şuan projelerimi orada listelemesem bile ), referanslar, teklif bölümü, öne çıkardığım bazı tema linkleri, reklam alanları, izlediğim filmler, okuduğum kitaplar, dinlediğim müzikler ve elbette blog yazıları bölümlerini anasayfa da yayınlamaya karar verdim, haliyle sidebar kısmına da anasayfa da yer kalmadı :) Aksi halde anasayfa çok dar gözükecekti. Diğer yandan sidebar anasayfa hariç tüm sayfalarda gözükmektedir.

Footer kısmını ise elimden geldiğince sade yaptım. İçerik kısmında ise, sidebar ile beraber bir bütünlük sağlayarak hem renkli hemde sade bir görünüme kavuşmayı amaçladım ve içeriğin kolay okunabilmesi için o kısmı biraz ön plana çıkardım. Yorum ve benzer yazılar kısımları içinse bir css oynamaları yapmam gerekti ama bence bu haliyle daha iyiler. Özellikle de benzer yazılar kısmında resim kullanmamış olmam içerik sayfalarına önemli bir hız avantajı sağlıyor.

Tema son temalarımda olduğu gibi tamamen responsive yapıya sahiptir. Diğer yandan temanın bloguma sağladığı yararlara bakınca, temayı kurduktan bir süre sonra blogum sıralamalarda biraz daha yükseldi ve günlük hitim yaklaşık 3 katına çıktı :)

Son olarak arkadaşlar blogumda dilediğiniz gibi gezip temayı inceleyebilirsiniz veya aşağıda ki resimlere tıklayarak da incelemelerde bulunabilirsiniz. Öneri ve eleştirilerinizi yazarsanız sevinirim, ona göre temaya son şeklini verip dağıtmayı düşünüyorum. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yorumlar (19)

 1. burak dedi ki:

  Kisisel bloğumda kullanmak istiyorum.

 2. Veysel Adıküzel dedi ki:

  Kişisel bloğum için güzel bir tema olacak.Sabırsızlıkla paylaşmanızı beklemekteyim.

 3. Ahmet dedi ki:

  Ne zaman vermeyi düşünüyorsunuz ? Tema çok güzel.

 4. Veysel ADIKÜZEL dedi ki:

  Temayı bekliyoruz :)

 5. Burak dedi ki:

  Güzel olmuş ne zaman paylaşmayı düşünüyorsunuz?

 6. Mucahit Ergul dedi ki:

  Çok güzel bir tema ne zaman dağıtacaksınız ?

 7. Ali Akay dedi ki:

  Merakla bekliyor olacağım. Senin temaların öldürüyor beni. Son zamanlarda temaya da ihtiyacım vardım. Bu tema bana ilaç gibi gelecek. Şimdiden teşekkürler.

 8. Semih dedi ki:

  Merhaba,
  Burak bu temayı ne zaman dagıtmayı düşünüyorsun ? Mayıs ayından beri bakıyorum ama güncelleme yapmadın.
  sazan AVI mı yaptın anlamadım..

  Tema çok güzel eline emeğine saglık.
  başarılarının devamını dilerim..

 9. FATİH dedi ki:

  merhaba,temayı paylaşmayı düşünüyor musunuz?

 10. Süha Tarık dedi ki:

  Daha dağıtılmasını beklemekteyiz. :)

 11. Ali dedi ki:

  Tema muhteşem duruyor. Emeğinize sağlık.

 12. Deniz dedi ki:

  Artık yayınlasanız bizde faydalansak :)

 13. Okan dedi ki:

  Burak Bey merhaba,
  Bu temayı yayınlamayı düşünüyor musunuz ? Uzun zaman geçmiş konu üzerinden ama sitede görmedim. Yayınlayacağınızı söylemişsiniz o yüzden soruyorum. İyi çalışmalar.

  • Burak İşci dedi ki:

   Merhaba, evet daha önce yayınlayacağımı söylemiştim. Tema puanda yayınlanmaya hazır sayılır, ufak tefek bir iki kısmı kaldı ancak yoğunluktan dolayı bir türlü ona vakit ayıramıyorum. En kısa sürede bu temayı ve şu an sitemde aktif olarak kullandığım temayı birlikte yayınlamayı amaçlıyorum