Avast’tan İnanılmaz Hata

12 yıl önce

Ücretsiz antivirüs programlarının en çok kullanılanlarından biri olan Avast Antivirüs geçtiğimiz günlerde çok büyük hata yaptı.

Steam adlı oldukça popüler ve herkes tarafından bilinen oyun platformunu , içinde "Trojan-gen" uygulaması olduğu vesilesiyle bulunduğu tüm bilgisayarlardan sildi.Dev antivirüs programının bu hatasından sonra birçok server zarar gördü ve antivirüs programıyla ilgisi forum sitelerine binlerce şikayet mesajı yazıldı.

Ben Avastla ilk olarak bilgisayarım geldiğinde tanıştım ve birkaç hafta sonra bilgisayarım hacklenmişti.Mecburen format atmak zorunda kalmıştım ve o zamandan beri yıllardır Avast kullanmıyorum ve sizlere de tavsiye etmiyorum.Böyle hatalar sonucu bilgisayarları çökerten antivirüs programları bile var , siz siz olun ücretsiz diye her programa güvenmeyin.Sizlere önerebileceğim tek öneri Norton Antivirüs'tür.Norton profesyonel alt yapısı ile bilgisayarınızda ki virüsleri bulmakla yetinmiyor , tehdit oluşturabilecek uygulamaları da sizlere bildiriyor , daha sayamadığım birçok özelliği ile bence bilgisayarları en çok güvenli hale getiren antivirüs programı Norton'dur.

Yorumlar (4)

 1. İslam dedi ki:

  Avastı hiç sevmem. Hiç bir halta yaramıyor tam tersi bilgisayarı ziyan ediyor.

 2. ibrahim Ç. dedi ki:

  Avastı ne zaman kullansam bilgisayarda yavaşlama meydana geliyor. Gerçekten de dost değil düşman bu avast düşman düşman..

 3. mehtap dedi ki:

  avastmı Allah belasını versin onun yüzünden kimse siteme giremiyor. her yerde normal ama avast virüs var diyor.

 4. Sosyal dedi ki:

  Awast bilgisayarı yavaşlatma konusunda bir numara diyebilirim… Zira diğer programlar içerisinde en ağır kapsamlı olanı bile awast kadar makineyi yormuyor.

  Özellikle son sürüm awast eski sürümlere göre bariz yavaş.
  Awast bu konuda da kendini geliştirmeli…