arkaplan

Servis Taşımacılığı Hassasiyet İster

7 sene önce

Hayatımızda belki de en çok zaman kaybı yaşadığımız alan trafiktir. Günden güne nüfusun artması ve buna orantılı olarak araç sayısının çoğalmasıyla bir çok aksaklık beraberinde geliyor. Bu aksaklıkların en fazla zarar gördüğü taraf firmalar diyebiliriz. Çünkü personelin zamanında işe gelememesi bir çok maddi kayıpları da beraberinde getiriyor. Bu anlamda bir çok şirketin ilk seçimi servis taşımacılığı hizmeti alımı ile yaşanılan ulaşım problemleri çözüme kavuşmakta.

Öncelerden personel taşıma hizmetine lüks olarak bakılıyor olsa da, artık durum öyle değil. Çünkü toplu taşıma araçlarının bile neredeyse yetersiz diyebileceğimiz durumda olması, her gün insanların metrobüs , metro, otobüs gibi toplu ulaşım araçlarında yaşadığı sıkıntıları göz önüne alacak olursak bu zaman da artık iş tercihi yapan kişiler servis taşımacılığı hizmeti olup olmadığını bile araştırıyor. Durum bu kadar önemli bir hal almışken, firmanıza hangi şartlarda ve hangi seçenekleri göz önüne alarak bu hizmeti alacağınız firmayı belirleme hususunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Servis Taşımacılığı Firmalarında Olması Gereken Özellikler

Her sektörde olduğu gibi taşımacılık sektöründe de günden güne yeni kriterler gündeme gelmekte ve Ulaştırma Daire Başkanlığı bu konuda bir takım önlemler almaya devam etmekte.  Alınan önlemlerin en önemlisi artık servis hizmeti verecek firmanın da, şahısın da almaları gereken yetki belgesidir. Kısaca özetleyecek olursak;

Servis Taşımacılığı hizmeti verecek firmanın İso9001, İso14001, Ohsas18001 ve TSE belgelerine sahip olması gerekiyor. Bu belgelere sahip olduğu gibi sınıfına göre üst düzey yönetici belgesi ve orta düzey yönetici belgelerine sahip olmaları gerekiyor. Bu belgeler belli bir sürelik eğitimden geçerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca sınav sonucu hak kazanan kişilere verilmektedir. Hizmet alımı yapmadan önce mutlaka kalite belgelerini sormanızı öneriyoruz.

Tüm bu belgeleri bünyesinde barındıran, hizmetleri ile sürekli büyümeye devam ederek müşteri memnuniyetini çok iyi derecede kazanmış Meva Turizm Firmasından bahsetmek istiyoruz.

Meva Turizm Servis Taşımacılığı Hizmetinde Firmanıza Neler Katıyor?

Servis Taşımacılığı sektörüne 1997 yılında başlayarak, 2009 yılında adını Meva Turizm olarak piyasaya duyuran firma taşımacılık sektöründe önemli bir konumdadır. Firmanın sektörde otoriterliği ve her zaman kendini yenilemesiyle müşterilerin büyük ilgisini çekmeyi başarabiliyor. Taşımacılık faaliyetleri içerisinde servis taşımacılığı büyük bir hacim oluşturmuş ve günden güne büyümek suretiyle istikrar göstergesi olmuştur.

Yukarıda bahsettiğimiz belgeleri kendi bünyesinde barındırdığı gibi, belirtilen standartlarda sürekli hizmetini yenilemeye devam etmektedir.

Servis taşımacılığı hassasiyet gerektiren bir hizmet türüdür. Bunun bilincinde olan Meva Turizm’in hizmet verdiği araçların özelliklerine kısaca bakacak olursak;

 • Servis araçlarının genç olması, genellikle 0 – 5 yaş arası araçlar ile hizmet vermesi,
 • Firmanın kendi bünyesinde ki araç filosunun her ihtiyaca yönelik kapasitede olması,
 • Araçların bakımlarının takip edilerek zamanında yaptırılması,
 • Yolcuların rahat etmeleri için araçların genellikle dizayn şirketleri tarafından dizayn ettirilmesi,
 • Servis Taşımacılığı yönetmeliğine uygun olması,
 • Tüm araçlarının GPS ile takip edilmesi,
 • Araçlarda mevsim koşullarına göre ısıtma ve soğutma sistemlerinin noksansız çalışması,
 • Avadanlıkların eksiksiz bulundurulması.

Gibi bir çok konuda hassasiyet göstermeleri firmayı seçmek için ilk sebeplerden oluyor. Bunların yanı sıra firmanın şoför konusunda ki titizliği emsal niteliğinde diyebiliriz.

Çalışan Şoförlerin;

 • Meva Turizm tarafından belli sınavlara tabi tutulması,
 • Tüm çalışanların adli sabıka kaydı bulunmaması,
 • Sağlık yönünden şoförlük yapmaya hiçbir engeli bulunmayıp alınan raporun tam teşekküllü bir hastaneden alınması,
 • Günlük kişisel bakımlarına özen gösteren kişilerden oluşması,
 • İletişimi rahat olan ve yaptığı hizmetin bilincinde olarak hassasiyet gösteren kişiler olması,
 • Araçlarının temizliğini günlük olarak yapan ve temizlik konusunda hassas olunması,
 • Servis Taşımacılığı hizmeti için yetkili makamlardan alınmış şoför kartının olması,
 • Psikoteknik ve src belgelerine sahip,
 • Güvenli sürüş ve ileri sürüş konusunda eğitimler almış ve bu eğitimler sonucu sertifika almştır.

Tüm bunları bir araya getirdiğimiz de kusursuz bir servis taşımacılığı hizmeti veren meva turizm, bu şartların hepsini firmasında ilke olarak edinmiştir.

Servis Taşımacılığı Hizmeti Nasıl Ücretlendiriliyor?

Bu konu da fiyatlandırmayı etkileyen en önemli 2 faktör servis aracının güzergahı ve hizmette kullanılacak araç kapasitesi büyük rol oynuyor. Fiyatların bu 2 kritere göre değişiklik göstermesi bir taraftan hizmet alımı yapan firmanın menfaatine oluyor.  Servis taşımacılığı yönetimini başarı ile yaparak ihtiyaçlara yönelik çözümler üreten meva turizm, fiyatlandırma yaparken sadece maliyet açısından olayı değerlendirmeyerek aynı zamanda memnuniyet kazanmaya çalışıyor! Nasıl mı?

Güzergahların belirlenmesinden hemen sonra çalışanların servis aracına yürüme mesafesi değerlendiriliyor. Ve aynı hat üzerinde olabilecek tüm personelin aynı araç içerisinde olmasını sağlayarak ihtiyaç fazlası araçtan tasarruf ettiriyor ve maliyetlerinizi yükseltmemeyi başarabiliyor. Diğer önemli husus ise hizmette kullanılacak aracın uygun kapasitede olması.

Özellikle son yıllarda rekabetin fazla olduğunu bilen ve hemen her sektörde artık firmaların maliyet yönetiminde ilk esas olarak hizmet alımını uygun yaparak kazanma yolunda giden stratejiyi meva turizm çok iyi biliyor. Buna yönelik olarak ihtiyaçlar dışında herhangi bir ekstralar yüklemeyen, yapılan sözleşme üzerinde belirtildiği gibi güzergah uzaması, araç kapasitesinin büyümesi , akaryakıta gelen zamların haricinde herhangi bir ek ücret talep etmemekle beraber, yıllık zam oranlarını da genellikle Tefe Tüfe ‘ye göre belirliyor.

Meva Turizm ile ilgili olarak müşteri yorumlarına ve aynı zamanda servis taşımacılığı hakkında müşteri değerlendirmelerine Meva Turizm Twitter , Facebook , Google Business ve Foursquare sayfaları üzerinden ulaşabilirsiniz. Firmaya doğrudan ulaşmak için 0212 424 12 12 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Uyarı: Bu sayfada ki içerikler tanıtım amaçlı olarak eklenmiş olup, site sahibiyle hiçbir ilgisi yoktur.

Yorumlar (0)