arkaplan

Gebelik Hesaplama Aracı

7 sene önce

Gebelik dönemi hiç kuşkusuz bir kadının ömürlerindeki en değerli zamanlardan biridir. Minik sıkıntılar ve sorunlar zaman zaman görülse de bu süreçte minik bebeğiyle göz göze geleceği anın hayalini kurar sürekli. Gebelik hesaplama araçlarına “bebeğim ne zaman doğacak?” sorusunu sorar sık sık… Hamilelik döneminde de türlü sıkıntılarla karşılaşır elbette, lakin bizler biliyoruz ki her hususta olduğu gibi hamilelik döneminde de sıkıntı çekmeden mutlu sona kavuşulmuyor.

Hamile kadınların tümü sağlıklı bir evlat hayata kazandırmak için gebelikleri boyunca şahsi sağlığına ve bebeklerinin sağlığına azami düzeyde dikkat etmelidirler. Bundan dolayı mütemadiyen doktor kontrolüne giderek anne karnındaki bebeğin sağlık durumu hakkında bilgi alırlar ancak ayda bir gidilen kontroller her zaman tatmin etmeyebilir ve gebelik haftası hesaplama yaparak haftalık olarak gebelik takibi yapmak isteyebilirler.

Gebelik döneminde sıkça sorulur: Bebeğim ne zaman doğacak? Gebelik haftası hesaplama nasıl yapılır? Bu tür suallerin neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus aracın kusursuz çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Anne adayları hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin haftalık büyümesini ve neye benzediğini bu araçlar sayesinde takip edebilir.

Hamilelik süreçleri her kadın için farklıdır. Bir çok kadın çok keyifli ve problemsiz hamilelik süreci geçirirken bir çoğu ise hamilelik döneminde çeşitli sorunlar yaşayabilir. Bayılmalar, halsizlik, hipertansiyon, şeker gibi sorunlar bunlardan en dikkat çekenleridir.

Buna ek olarak anne adayı gebelikte yaygın mikroplara karşı ayrıca önlem alarak kendisini ve bebeğini korumalıdır. Zira bazı virüsler anne karnındaki bebek ve hamileler için önemli sorunlara yol açarak düşük veya önemli sağlık sorunlarına sebebiyet vermektedir.

Gebelik hesaplama yaparak hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi de hamilelik döneminde görülebilecek olası olumsuz gelişmelerden önceden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik durumunuzdan bilgi sahibi olmanın yanı sıra bu güne kadar yaşanmış hamilelik süreci deneyimlerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer konu da; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada tarih bölümüne son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü gebelik haftası hesaplama yaparken sık sık görülen sorun son adet tarihi girilmesi gerekirken farklı bir tarih yazılmasıdır.

İnternet dünyasında pek çok gebelik hesaplama aracı mevcuttur ayrıca bu uygulamaların bir çoğu doğru sonuçlar verir. Google ve Yandex gibi motorlara gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 veya 2017 gibi cümleler girerek uygulamalara erişebilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz pek çok sonuçtan site en sıcak geleni istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Yenianneyim.com | Gebelik Hesaplama

Uyarı: Bu sayfada ki içerikler tanıtım amaçlı olarak eklenmiş olup, site sahibiyle hiçbir ilgisi yoktur.

Yorumlar (0)