arkaplan

Adblock Chrome Google Chrome Reklam Engelleme Eklentisi

7 sene önce

Google Chrome internet tarayıcısı için geliştirilen otomatik açılan reklam pencerelerini engelleme, otomatik kapatma ve reklama gizleme eklentisidir. İnternet gezintileri esnasında internet gezintilerinizi yavaşlatan ve sizleri bunaltan açılan reklam pencerelerinin engellenmesini sağlayan ücretsiz (reklam engelleme eklentisi) Chrome tarayıcı eklentisidir.

chrome-adblock-indir

Otomatik Açılan Reklamları Engelleme Eklentisi Adblock Programı

Uzun yıllardır Mozilla Firefox tarayıcısında hizmet veren ve daha sonraki yıllarda Google Chrome tarayıcısı ile uyumlu hale getirilen özel olarak tasarlanmış son sürümüyle kullanıcılarına ücretsiz hizmet vermeye başlamıştır. İnternet üzerinde bulunan Web sayfalarını ziyaretiniz esnasında bizleri yavaşlatan, sayfa hızını, bilgisayar performansını ve diğer donanım özelliklerini yavaşlatması sebebiyle bizlerin bir hayli canını sıkmaktadır.

Otomatik açılan pop-up diye tanımlanan reklamlar ile bazen o kadar sık karşı karşıya geliyoruz ki buda bizlerin dikkatini oldukça dağıtmaktadır. Hal durum böyle olunca ziyaret edilen sayfaların içeriklerine yoğunlaşmamızda mümkün olmayacak derecelere gelebiliyor. Lakin (reklam engelleyici ve reklam gizleme) Chrome eklentisi sayesinde Adblock Chrome indir yaparak tarayıcınıza yükleyip bu tür sıkıntıları kökten çözebilirsiniz.

Adblock Reklam Filtreleme Seçenekleri

Google Chrome Adblock Chrome indir yaptığınız da eklenti otomatik Chrome internet tarayıcınıza yüklenecektir. Kurulum tamamlandığında eklentinin ne kadar kolay ve basit bir kullanım yapısının bulunduğunu görebilirsiniz. Eklentinin çalışma mantığı üzerine yoğunlaştığımızda oldukça kolay kullanma ve reklam filtreleme imkânı sunmaktadır.  Web siteleri üzerinde çıkan reklamları filtrelemek için otomatik engelleme seçeneği sunmaktadır. Bu sayede otomatik açılan reklamların açılır açılmaz sizlerin kapatmasına ihtiyaç duymadan kolaylıkla kapanabilmektedir. Reklamları kolayca engelleyebiliyor olması sayesinde internet dolaşım hızınızın arttığını görebilir rahat bir nefes alabilirsiniz.

Adblock Nasıl Kaldırılır

Eklentiyi kurduktan sonra bazı sitelerde offline (çevirim dışı) olarak çalışma aktivitesinde bulunmasını isteyebilirsiniz. İlginizi çeken reklamların gözükmesini ve o sitede Adblock Google Chrome eklentisinin devre dışı kalmasını isteyebilirsiniz. Birkaç tıklamayla Adblock eklentisini kaldırabilir veya o sitede etkili olmamasını seçebilirsiniz.  Eğer sizlerde Google Chrome internet tarayıcınızın daha hızlı çalışmasını ve bilgisayar performansının düşmemesi için belleğin dolmaması için mutlaka denemenizi tavsiye ettiğimiz tarayıcı eklentileri arasında yer alıyor.

Kaynak: indirson

Uyarı: Bu sayfada ki içerikler tanıtım amaçlı olarak eklenmiş olup, site sahibiyle hiçbir ilgisi yoktur.

Yorumlar (0)